Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMałopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) na targach EXPO REAL w Monachium

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Martynowicz | 2017-11-30 12:32:22
malopolskie.trade.gov.pl targi, monachium, niemcy, nieruchomości, inwestycje, małopolskie centrum obsługi inwestorów i eksporterów, coie, business in małopolska, województwo małopolskie, stoisko, 2017, expo real,

Województwo Małopolskie przekonywało międzynarodowych inwestorów, którzy przyjechali do Monachium na Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL, do skierowania swoich kroków do Małopolski. Specjaliści i przedsiębiorcy z kraju i zagranicy mogli poznać zalety inwestowania w naszym województwie oraz dowiedzieć się, dlaczego warto współpracować z małopolskimi firmami.

W odbywających się w dniach 4 – 6 października 2017 r. w Monachium targach EXPO REAL, największym w Europie obok targów MIPIM we Francji tego typu wydarzeniu poświęconym branży nieruchomości, udział wzięło ponad 40,5 tys. osób z 75 krajów całego świata, a wystawiały się 2003 podmioty, co stanowiło rekord tej imprezy. Tak ogromna liczba osób odwiedzających targi daje możliwość nawiązania wielu cennych kontaktów. Wśród nich znajdują się reprezentanci międzynarodowych koncernów i mniejszych przedsiębiorstw, a także przedstawiciele branży nieruchomości, w tym m.in. deweloperzy i kierownicy projektów, doradcy i pośrednicy nieruchomości, architekci i planiści. Obecni są również przedstawiciele innych regionów. Na specjalnie przygotowanym stoisku Małopolski osoby zainteresowane ofertą inwestycyjną naszego regionu mogły dowiedzieć się więcej, między innymi dzięki spotkaniom z przedstawicielem Małopolskiego COIE, na temat możliwości inwestowania w województwie małopolskim czy to w branży nowoczesnych usług biznesowych i IT, czy też tradycyjnych form przemysłu. Zainteresowaniem cieszyły się informacje o strefach aktywności gospodarczej, zachętach inwestycyjnych, głównie w postaci specjalnej strefy ekonomicznej, pozycji Małopolski i Krakowa w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej. Można było również poznać walory turystyczne regionu.

Targi EXPO REAL w Monachium są doskonałą okazją, aby pokazać zagranicznym inwestorom możliwości, jakie daje im Małopolska. Potencjał gospodarczy naszego regionu jest ogromny, a powstałe w naszym województwie dzięki unijnemu wsparciu strefy aktywności gospodarczej oferują przedsiębiorcom tereny gotowe do zainwestowania. Kraków, który nadal jest w czołówce nie tylko europejskiej, ale i światowej, jeśli chodzi o atrakcyjność dla sektora nowoczesnych usług biznesowych, ma jeszcze potencjał, aby przyjąć kolejne inwestycje z tej branży. W Krakowie, gdzie łączny zasób nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczył już 1 mln m2, wciąż powstaje ok. 250 tys. m2 nowoczesnych biur.

Na targach oprócz Województwa Małopolskiego prezentowały się też Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. promująca projekt reindustrializacji ok. 550 ha terenów w sąsiedztwie kombinatu hutniczego w Nowej Hucie.

Stoisko przyciągało nie tylko przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w województwie małopolskim, ale i osoby przypadkowo przyciągnięte przez ekspozycję czy katalogi atrakcji turystycznych.

W podsumowaniu targów organizatorzy wymieniają Polskę, jako jednego z czołowych wystawców zaraz po Niemczech, Austrii i Holandii. Stoiska regionów, miast i przedsiębiorców z naszego kraju skupione były w jednej hali i - z nielicznymi wyjątkami – wzdłuż jednej alejki, dzięki czemu wyróżniały się i prezentowały jednolitą silną ofertę gospodarczą.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert