Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017 w Małopolsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Martynowicz | 2017-11-10 15:21:53
światowy tydzień przedsiębiorczości, biznes, biznes i gospodarka, małopolska, kraków, tarnów, nowy sącz, bochnia, brzesko, oświęcim, kęty, wadowice, andrychów, myślenice, zator, limanowa, sułkowice, skawina, gorlice, nowy targ, chrzanów,

Szukasz inspiracji, by spożytkować swoją twórczą energię? Chcesz sprawdzić, czy prowadzenie biznesu jest dla ciebie? A może potrzebujesz nowych, kreatywnych pomysłów, by rozwinąć swoją firmę? Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce (ŚTP) jest właśnie dla ciebie! To ponad 200 warsztatów, indywidualnych konsultacji, szkoleń i debat. Od 13 listopada, przez cały tydzień, przedsiębiorczość będzie głównym hasłem w regionie.

Na początek Spotkanie Młodego Biznesu i świetni prelegenci

8. edycję ŚTP w Małopolsce 2017 oficjalnie rozpocznie Spotkanie Młodego Biznesu tradycyjnie organizowane przez Województwo Małopolskie. Wśród prelegentów usłyszymy: Mateusza Kusznierewicza – mistrza Europy, świata i mistrza olimpijskiego, Ewelinę Muc – właścicielkę firmy Siedemtrzy Studio, założycielkę grupy edukacyjnej Girls Who WordPress oraz serwisu girlswhowp.com oraz Macieja Budzicha – autora bloga mediafun. Zaproszeni goście opowiedzą o swoich doświadczeniach z biznesem prowadzonym online, tworzonym i realizowanym z dużym sukcesem dzięki sieci kontaktów. Spotkanie to będzie doskonałą okazją, by poznać laureatów konkursu dla mikro, małych i średnich firm oraz startupów – INNOVATOR MAŁOPOLSKI.

 

Tygodniowa przygoda z przedsiębiorczością to szansa na poszerzenie horyzontów

Dla tych, którzy marzą o założeniu swojej firmy przewidziano indywidualne konsultacje, warsztaty i seminaria z doradcami i trenerami biznesowymi, czy przedstawicielami instytucji sektora finansów publicznych. Każdy będzie mógł skonsultować swój pomysł, sprawdzić, czy posiada predyspozycje i cechy sprzyjające prowadzeniu firmy oraz rozwinąć swoje kompetencje przywódcze, komunikacyjne, czy negocjacyjne. Uczestnicy spotkań tj. uczniowie, studenci i przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać i wymienić doświadczenia m.in. z przedstawicielami małopolskich urzędów pracy, instytucji kultury i edukacji, szkół, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych.

Stawiający pierwsze kroki w biznesie nauczą się, jak korzystać z Google Analytics oraz z narzędzi do monitoringu internetu i mediów społecznościowych, a także jak zarządzać czasem. Uczestnicy poznają też narzędzia pomagające w tworzeniu nowych produktów i relacji biznesowych, np. metodę Design Thinkig oraz przyjrzą się zagadnieniom gier, jako narzędzi biznesowych.

Prelegenci z Krakowskiego Parku Technologicznego przedstawią m.in. najczęstsze błędy w budowaniu i prowadzeniu startupów. Ponadto słuchacze poznają społeczne aspekty biznesu (Małopolski Instytut Kultury) oraz dowiedzą się, jakie zasady obowiązują w prowadzeniu międzynarodowego biznesu (Izba Przemysłowo-Handlowa). Z kolei Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji przez cały tydzień będzie oferował doradztwo w dziedzinie przedsiębiorczości społecznej, zapraszając szczególnie osoby z niepełnosprawnościami, by mogły swoje biznesowe pomysły przedyskutować ze specjalistami, jak również poznać możliwości wsparcia tych inicjatyw.

 

Z każdym rokiem coraz większe zainteresowanie

Ten niezwykle bogaty i bezpłatny program udało się stworzyć dzięki ośmioletniemu doświadczeniu i współpracy 40 różnych instytucji, organizacji i firm z 17 miast regionu: Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Bochni, Brzeska, Oświęcimia, Kęt, Wadowic, Andrychowa, Myślenic, Zatoru, Limanowej, Sułkowic, Skawiny, Gorlic, Nowego Targu i Chrzanowa.

O rosnącej popularności wydarzenia świadczą liczby. W pierwszą edycję w 2010 r. zaangażowało się 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa, a udział w wydarzeniu wzięło ok. 2,5 tys. osób. W 2016 r. ŚTP w Małopolsce tworzyło już ponad 40 partnerów, a z oferty skorzystało ponad 10 tys. osób. Małopolska jest w czołówce najbardziej aktywnych województw, a Polska organizuje jedno z największych przedsięwzięć w ramach ŚTP, co jest niewątpliwie siłą naszego kraju.

Szczegółowy program ŚTP w Małopolsce jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia oraz na Facebooku. Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami na temat ŚTP na świecie.

 

Uwaga: Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, jednak na część spotkań obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

Małopolska jako jedyne województwo w Polsce zostało nagrodzone tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Tytuł przyznawany jest najbardziej przyszłościowym regionom w Europie, które wdrażają w życie wizje rozwoju przedsiębiorczości.

 

***

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Pliki do pobrania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
pdf | 19.77 MB
Pobierz