Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMałopolska drugim polskim województwem na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Fugas | 2018-12-18 13:53:26
małopolska, giełda, gospodarka, marka

Od 6 lipca 2018 r., obligacje województwa małopolskiego są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tym samym Małopolska zadebiutowała na rynku Catalyst, stając się drugim województwem w kraju, które się na to zdecydowało.

Małopolska to solidny i wiarygodny partner gospodarczy, co potwierdza wysoki rating przyznany Małopolsce niedawno przez agencję Fitch. W swojej polityce strategicznej Małopolska stara się w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał miejsca i kapitał społeczny. Służy temu wyznaczenie i rozwijanie 7 inteligentnych specjalizacji regionu.

 

Województwo małopolskie regularnie prowadzi monitoring sytuacji finansowej, a związana z tym racjonalizacja wydatków dobrze przygotowuje region na ewentualne negatywne zmiany gospodarcze. Jednocześnie, Małopolska posiada budżet mocno nastawiony na działania inwestycyjne. Dzięki temu region rozwija się w intensywnym tempie i odnotowuje stały wzrost PKB i najniższą od lat stopę bezrobocia

 

Małopolska zaplanowała w tym roku emisję obligacji na łączną sumę 184 mln zł - co z zeszłoroczną pulą w wysokości 30 mln zł, daje kwotę 214 mln zł. Wykup obligacji według ich wartości nominalnej - w zależności od serii - będzie odbywać się w latach 2023-2031.

 

Jak wynika z oceny ekspertów, emisja obligacji jest najefektywniejszą formą pozyskania środków finansowych. Co więcej, pozyskanie środków w drodze emisji obligacji umożliwia racjonalne planowanie spłaty w dogodnych terminach wykupu. Wśród zalet są również m.in.: elastyczność emisji, prosta i szybka procedura, niskie koszty oraz krótki okres pozyskania środków.