Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEN

Małopolska w Top TEN prestiżowego rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Fugas | 2018-03-02 12:18:46
małopolska, inwestycje, fdi, biz, ranking

Po raz kolejny Małopolska znalazła uznanie autorów klasyfikacji pod nazwą „European Cities and Regions of the Future 2018/19".

Ranking realizowany jest przez fDi Intelligence, wyspecjalizowany w analizach globalnego rynku inwestycji oddział „The Financial Times”. Tym razem Małopolska znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich europejskich regionów średniej wielkości (ilość mieszkańców 1-4 miliony) w kategorii „FDI Strategy”, czyli ze względu na działania podejmowane w celu pozyskania nowych inwestycji zagranicznych.

Przed Małopolską sklasyfikowano stołeczny region Kopenhagi, region Manchesteru, holenderską Brabancję, serbską Wojwodinę i belgijska Walonię. Na dalszych miejscach umieszczono Kraj Basków (Hiszpania), Województwo Lubelskie, Wyspy Kanaryjskie i holenderski region Noord.

Trzeba zaznaczyć, że ocena dotyczy regionów z wielu krajów, także spoza Unii Europejskiej, wliczając w to np. Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Gruzję, niektóre kraje bałkańskie. W sumie analizowanych jest ok. 300 regionów biorących udział w rankingu. Miejsce w ramach Top Ten klasyfikowane jest jako „zwycięzcy” w tej wymagającej konkurencji.