Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Krakowie został otwarty pierwszy w Polsce Oddział Terenowy Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Jerzy Fugas | 2018-12-18 14:05:00
rzecznik, małopolska, małopolskie, mśp, prawo, przedsiębiorczość, ochrona

Instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców została utworzona, aby chronić interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz poprawić jakość otoczenia prawnego, w którym działają. Jako urząd, Rzecznik MŚP jest niezależny od innych organów państwowych. Rzecznik może także występować o interpretacje przepisów oraz wyjaśnienia prawne, wnioskować o wszczęcie postępowania wyjaśniającego lub dyscyplinarnego względem urzędników naruszających zasady ustanowione Konstytucją Biznesu.

Pełnomocnikiem terenowym Rzecznika MŚP Oddziału w Krakowie został Grzegorz Piątkowski, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora Wydziału Wstępnej Analizy Wniosków. Z wykształcenia prawnik i wykładowca akademicki, będzie się on m.in. zajmował weryfikacją wniosków adresowanych do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - Adama Abramowicza, powołanego na tę funkcję przez Premiera RP na 6-Ietnią kadencję.

Przedsiębiorcy z województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego mają od tego momentu możliwość korzystania z pomocy prawne] oraz reprezentacji swych interesów w sprawach przewidzianych w ustawie o Rzeczniku MŚP.

Dzięki utworzeniu biura terenowego w Krakowie, a w przyszłości także w Białymstoku, Gdańsku i Poznaniu, zadania powierzone Rzecznikowi MŚP będą mogły być realizowane w całej Polsce.

Biuro w Krakowie mieści się w Krakowie, przy ul. Kanoniczej 11, w oficynie, na pierwszym piętrze. Czynne jest w godz. 8.30-16.30. Jak zapewnia Grzegorz Piątkowski, dyrektor biura, przedsiębiorcy będą mogli przyjść nawet poza godzinami pracy.

Adres e-mail: grzegorz.piatkowski@gmail.com