Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodsumowanie 2017 roku w krakowskiej SSE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Martynowicz | 2018-01-10 08:25:24
krakowska sse, krakowska specjalna strefa ekonomiczna, krakowski park technologiczny, podsumowanie 2017 r., inwestorzy, inwestycje

288 mln złotych pozyskane od inwestorów przez firmy z ekosystemu KPT. 20 wydanych zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Prawie setka wydarzeń, w których wzięło udział blisko 6000 uczestników. Pomagamy firmom rozwijać się szybciej. Krakowski Park Technologiczny podsumowuje rok!

Ten rok był szczególny dla Krakowskiego Parku Technologicznego. Minęło 20 lat od utworzenia spółki. Jesienne obchody 20-lecia stanowiły podsumowanie dotychczasowej działalności i stały się okazją do podziękowania firmom i instytucjom, dzięki którym sukces KPT stał się możliwy. Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego otrzymały firmy funkcjonujące w specjalnej strefie ekonomicznej: Comarch S.A. i Valeo Autosystemy sp. z o.o., firma-lokator KPT, która swój wielki rozwój od start-upu do prężnie działającego przedsiębiorstwa przeżyła właśnie u nas – Synerise S.A. oraz Gmina Niepołomice, największa podstrefa krakowskiej SSE.
Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego<br>

Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego

Ważną dla nas recenzją naszej działalności są także nagrody, które otrzymaliśmy w tym roku: „Rzetelni dla biznesu” za nowe spojrzenie na biznes, które od 20 lat wspiera rozwój gospodarczy Małopolski. Nagroda została przyznana na wniosek Wojewody Małopolskiego, w ramach programu „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Drugie wyróżnienie, to Małopolska Nagroda Gospodarcza, którą otrzymaliśmy z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze starania zostały docenione także przez władze województwa. A tuż przed Świętami otrzymaliśmy kolejną nagrodę - Dąb Biznesu - przyznawaną przez Miasto i Gmina Niepołomice. "To wyraz wdzięczności dla spółki za wieloletnie wspieranie rozwoju gospodarczego Miasta i Gminy Niepołomice, a zatem poprawy jakości życia Mieszkańców." - czytamy w uzasadnieniu.

A ten rok to także 20 nowych zezwoleń wydanych w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, 566.289.479 zł nakładów inwestycyjnych i 988 nowych miejsc pracy. Największy sukces strefowy to oczywiście inwestycja firmy Mabuchi Motor Poland sp. z o.o. w gminie Bochnia. W ramach zezwolenia Mabuchi zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 113 mln zł oraz utworzenie 253 nowych miejsc pracy. W tym roku w krakowskiej sse zainwestowało 12 polskich firm, a 7 to reinwestycje.
 

Pomagamy firmom rozwijać się szybciej.

– powiedział Wojciech Przybylski, prezes KPT w trakcie gali Małopolskiej Nagrody Gospodarczej.

Nie możemy zatem pominąć sukcesu firm startupowych – w tym roku firmy ulokowane w KPT pozyskały od inwestorów 288 mln złotych! To łączny sukces spółek: Revolut, Synerise, Autenti, SEEdiA, FindAir. A przypomnijmy, że w KPT działa obecnie 66 firm, a w tym 35 w inkubatorze; kolejne 23 korzysta z programu akceleracyjnego.
Bardzo ważnym etapem w działalności KPT było właśnie uruchomienie akceleratora. KPT ScaleUp to program akceleracyjny dedykowany młodym firmom pracującym nad innowacjami dla przemysłu i smart city. W toku 13-tygodniowego programu polskie startupy zyskują wsparcie doświadczonych menedżerów z branży, całą gamę eksperckich konsultacji oraz możliwość testowania swoich produktów i usług w firmach partnerskich – największych firmach regionu. Właśnie trwa druga edycja projektu.
 

Nasze start-upy miały okazję zrobić wdrożenia testowe u partnerów i popracować nad ulepszeniem produktu wraz z nimi, ale przede wszystkim zweryfikować pierwotne założenia biznesowe.

– mówi Małgorzata Popławska, wiceprezes KPT

Industry Innovation Day - finał I etapu KPT ScaleUp<br>

Industry Innovation Day - finał I etapu KPT ScaleUp

W 2017 roku wielki krok w rozwoju uczyniła też organizowana przez KPT od 6 lat konferencja dla branży gier - Digital Dragons. Zmiana miejsca wydarzenia na prestiżowe Centrum Kongresowe ICE znacznie podniosła komfort i poziom organizacji. Tegoroczne Digital Dragons zgromadziło ponad 1500 uczestników, 450 firm z całego świata i 100 projektów niezależnych, a w po brzegi wypełnionej sali audiowizualnej wręczono 10 nagród dla polskich twórców gier. KPT rozwija także inna narzędzia wsparcia tej branży. W tym roku z wielkim powodzeniem działała Game Academy zorganizowana we współpracy z GameDesire, w której wzięło udział ponad 800 uczestników. Ukazał się także unikalny raport prezentujący badania rynku gier pn. „Kondycja polskiej branży gier”. Ponadto prowadzone były liczne działania związane z branżą: warsztaty scenariuszowe dla najmłodszych odbiorców czy wsparcie premiery filmu „Wszystko z nami w porządku” opowiadającego historię dwóch projektantów gier. A już za chwilę (26-28 stycznia) odbędzie się kolejna edycja KrakJamu – krakowskiej edycji ogólnoświatowego hackathonu projektowania gier.
Digital Dragons 2017<br>

Digital Dragons 2017

Policzyliśmy także, że w organizowanych przez nas w 2017 r. wydarzeniach wzięło udział blisko 6000 uczestników! Konferencje branżowe, szkolenia, warsztaty, hackatony, spotkania i wizyty studyjne – to wszystko sprawia, że budynek KPT nawet w nocy czy w czasie weekendu tętni życiem. Poza wspomnianym już 20-leciem KPT oraz Digital Dragons nie możemy zapomnieć o OpenLivingLab Days, międzynarodowej 5-dniowej konferencji, która zgromadziła ponad 300 naukowców z całego świata. Doskonale wiemy, że na te wszystkie sukcesy składa się współpraca z małopolskim środowiskiem gospodarczym i tylko dzięki wysiłkowi wielu ludzi i ich kreatywności udało się tak wiele osiągnąć. Bardzo dziękujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłym roku!
 Pliki do pobrania

Małopolskie Forum Obsługi Inwestora 2017 48
image | 1.91 MB
Pobierz
WP20170112144906ProLI
image | 4.1 MB
Pobierz
WP20170112150647ProLI
image | 3.97 MB
Pobierz
WP20170112151022ProLI
image | 4.34 MB
Pobierz
WP20170523160348Pro 2
image | 996.74 KB
Pobierz
5429
image | 1.47 MB
Pobierz
151023pm07848
image | 77.15 KB
Pobierz