Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMałopolskie Forum Obsługi Inwestora

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Martynowicz | 2017-12-14 08:22:39
województwo małopolskie, małopolska, forum, inwestorzy, inwestycje, rynek pracy

14 grudnia 2017 r., w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się Małopolskie Forum Obsługi Inwestora połączone z galą Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017

 

Stan gospodarki województwa małopolskiego u progu 2018 r.

Podczas obrad Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu będą próbowali podsumować kończący się 2017 r. w małopolskiej gospodarce.

Obrady rozpocznie przybliżenie przez przedstawiciela Województwa Małopolskiego wykorzystania funduszy europejskich, przede wszystkim tych skierowanych do przedsiębiorców, ale i tych, które mają wpływ na rozwój regionu i zwiększanie jego atrakcyjności inwestycyjnej, na półmetku perspektywy budżetowej 2014 – 2020.

Analizy makroekonomicznej wpływu zagranicznych i krajowych inwestycji na rozwój regionu dokona w swoim wystąpieniu Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao SA.

 

Szanse na nowe inwestycje w regionie.

Województwo Małopolskie od lat utrzymuje się w czołówce najatrakcyjniejszych pod względem inwestycyjnym polskich regionów, a Kraków, jego stolica od lat święci triumfy, jako najlepsza lokalizacja w Polsce dla firm z branży nowoczesnych usług biznesowych. Od lat poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych oscylował wokół kwoty 1 mld USD rocznie. Jeszcze w 2015 r. globalne centrum obsługi pasażerów otworzyły w Krakowie uznawane za jedne z najlepszych na świecie linie Cathay Pacific z Hongkongu. W 2016 r. pojawiły się w Małopolsce duże inwestycje, np firm: ABB (centrum usług wspólnych w Krakowie), CH2M (rozbudowa centrum inżynieryjnego w Krakowie), Assa Abloy (centrum B i R w Krakowie), a Mabuchi Motor zdecydowała o wyborze Bochni pod nową fabrykę silniczków elektrycznych do samochodów.

Zbliża się koniec 2017 roku. Czas na podsumowania. Z jakim wynikiem, jeśli chodzi o nowe inwestycje i reinwestycje, go zakończymy?

Od lat pojawiały się opinie, że hossa w Krakowie na nowe centra usług biznesowych ma się skończyć i ciągle okazywało się, że w kolejnych latach notowane były rekordy liczby zatrudnionych w nich osób. Obecnie z rynku i od nowych potencjalnych inwestorów biegną sygnały, że brak jest możliwości pozyskania nowych pracowników i to nie tylko w branży BPO/SSC/IT, ale i w firmach produkcyjnych, a sytuacji nie ratują już pracownicy z Ukrainy.

Jaki wpływ na poziom inwestycji ma sytuacja na rynku pracy?

 

O tych tematach będą dyskutować uczestnicy panelu dyskusyjnego, pt.: Szanse na nowe inwestycje w regionie

 

Paneliści:

Małgorzata Chudzik, wiceprezes zarządu Dan Cake Polonia sp. z o.o.

Magdalena Weiner, Krakow Global Contact Centre Manager, Cathay Pacific Airlines,

Jacek Drabik, dyrektor zarządzający, prezes zarządu, Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o., dyrektor American Chamber of Commerce Kraków and Katowice Branch,

Marek Potoczny, krajowy dyrektor funduszy publicznych i projektów przemysłowych, Valeo,

Wojciech Przybylski, prezes zarządu, Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.,

Artur Skiba, prezes zarządu, Antal sp. z o.o.

 

Moderator: Michał Niewiadomski – zastępca szefa działu krajowego Rzeczpospolitej w Gremi Media SA.

 

Gala wręczenia Małopolskiej Nagrody Gospodarczej

Spotkanie zakończy wręczenie Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, której celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami.

 

Nagroda przyznawana jest cyklicznie od 2009 r. w następujących kategoriach: mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca.

Pliki do pobrania

Małopolskie Forum Obsługi Inwestora
image | 1.63 MB
Pobierz
Małopolskie Forum Obsługi Inwestora - paneliści
pdf | 379.3 KB
Pobierz