Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSchemat kolejowych linii komunikacyjnych w Małopolsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Martynowicz | 2017-11-28 12:57:18
małopolska, kolej, połączenia kolejowe, pociągi, transport, komunikacja, schemat, mapa,

Schemat kolejowych linii komunikacyjnych w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych 2016/2017

Samorząd województwa konsekwentnie realizuje plan rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce. Budowana w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej sieć połączeń obejmuje kolejne linie, a pasażerów wożą nowoczesne pociągi Kolei Małopolskich.

Dzięki wysokim nakładom w remonty oraz rozbudowę infrastruktury koleje stanowią coraz poważniejszą alternatywę dla transportu samochodowego i autobusowego. Wzrasta liczba osób, które przekonują się do tej formy podróży, zostawiając samochody w domu, stawiając na punktualność, komfort i niezawodność. Żeby zapewnić podróżnym jeszcze większy komfort samorząd Małopolski regularnie przeznacza fundusze z regionalnego programu operacyjnego na budowę lub modernizację dworców i przystanków kolejowych oraz nowe parkingi Park&Ride, szczególnie w miejscowościach zlokalizowanych przy liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

 

Szybka Kolej Aglomeracyjna (SKA)

Szybka Kolej Aglomeracyjna to przedsięwzięcie organizacyjno-techniczne polegające na uruchomieniu szynowego systemu transportowego na terenie województwa z wykorzystaniem istniejącej sieci kolejowej. W najbliższych latach planuje się funkcjonowanie trzech linii SKA:

  • SKA1: Kraków Lotnisko / Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia;
  • SKA2: Sędziszów – Kraków Główny – Skawina;
  • SKA3: Trzebinia – Kraków Główny – Tarnów.

 

Koleje Małopolskie

W celu realizacji zadań przewozowych w regionalnym transporcie kolejowym w grudniu 2013 roku Samorząd Województwa Małopolskiego powołał Spółkę Koleje Małopolskie sp. z o. o. Spółka ta jest podmiotem, w którym 100% udziałów posiada Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentowany przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

Zgodnie z zapisami Planu transportowego Spółka ta będzie stopniowo przejmowała zadania przewozowe w transporcie kolejowym na terenie Małopolski.

 

 

Więcej informacji dotyczących Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz spółki Koleje Małopolskie dostępnych jest na stronie: www.malopolskiekoleje.pl

Pliki do pobrania

Województwo Małopolskie - schemat kolei
image | 4.73 MB
Pobierz
Województwo Małopolskie - schemat Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej
image | 456.67 KB
Pobierz